Matty Cash zanotował asystę. Reprezentant Polski pomógł otworzyć wynik meczu z trudnym rywalem (VIDEO)

Data dodania: 30-09-2023 14:48

Matty Cash w tym sezonie zdążył już strzelić trzy gole w 10 meczach, ale do tej pory nie miał żadnej asysty. Zmienił to w sobotnim spotkaniu 7. kolejki Premier League z Brighton&Hove Albion. Reprezentanc Polski z Aston Villi Birmingham asystował przy bramce na 1:0.

Rywal Legii Warszawa z Ligi Konferencji Europy kapitalnie zaczął mecz z Mewami. The Villans już po 26 minutach prowadzili aż 3:0 u siebie. Prowadzenie gospodarze na 1:0 trafili w 14. minucie. Matty Cash dostał świetnie podanie od McGinna i bez przyjęcia odegrał przed bramkę, gdzie czekał Ollie Watkins, który z bliska strzelił na 1:0.

Na 2:0 też trafił Watkins. Napastnik Aston Villi w 21. minucie posłał piłkę do siatki po podaniu Diaby'ego. W 26. minucie Diaby znowu miał udział przy bramce, ale już nie kolegi, lecz rywala, bo Estupinan wpakował piłkę do własnej siatki. Były 3:0 dla AV. Po przerwie Brigthon&Hove Albion strzelił gola na 1:3 - trafił Ansu Fati, który w przerwie zmienił Fergusona.

Matty Cash w Premier League rozegrał wraz z sobotnim występem 99 meczów. Ma 6 goli i 7 asyst na koncie. 13-krotny reprezentant Polski walczy z Aston Villą o czołowe lokaty. Przed 7. kolejką jego zespół był na 6. lokacie z 12 oczkami, a Brighton&Hove Albion miał 15 punktów i była na 3. pozycji.