Adam Buksa w formie. Kolejne gole polskiego snajpera w lidze tureckiej (VIDEO)

Data dodania: 30-09-2023 16:46

Adam Buksa po nieudanym pobycie w RC Lens odżywa w Antalyasporze. Polski napastnik strzelił dwa kolejne gole w barwach tureckiego klubu. Jego trafienia dały wyjazdowe zwycięstwo 2:1 z Istanbulsporem.

Przed meczem 7. kolejki SuperLig Buksa miał na koncie dwa gole. W spotkaniu z Istanbulsporem powiększył dotychczasowy dorobek o kolejne dwa trafienia.

Bramki Buksy były bardzo ważne. Goście przegrywali bowiem w Stambule do przerwy 0:1, ale wyrównali w 50. minucie po pierwszym golu reprezentanta Polski i 10 minut później wyszli na prowadzenie, a jak się potem okazało, zapewnili sobie zwycięstwo.

Adam Buksa zagrał prawie do końcowego gwizdka. Został zmieniony w doliczonym czasie gry. Jakub Kałuziński znalazł się poza kadrą meczową.

Antalyaspor w ligowej tabeli zajmuje 10. miejsce z dorobkiem dziewięciu punktów.