Przyszło przełamanie Krzysztofa Piątka. Polski napastnik strzelił wreszcie pierwsze gole w Super Lig (VIDEO)

Data dodania: 05-11-2023 16:53

Przełamał się w końcu Krzysztof Piątek. Polski napastnik do początku listopada czekał na pierwsze ligowe gole w lidze tureckiej. "Pio" trafił do siatki dwukrotnie w spotkaniu 11. kolejki pomiędzy Istanbul Basaksehir FC i MKE Ankaragucu.

To był 10. występ Piątka w klubie, do którego trafił latem. Polak do tej pory nie strzelił żadnego gola, ale z Ankaragucu przerwał zła serię.

W 14. minucie Polak trafił na 1:1. Sprytnie zachował się w polu karny i zdobył bramkę, odpowiadając na gol Ali Sowe'a z 2. minuty dla gości. W 20. minucie Ankaragucu wrócił na prowadzenie po bramce Pedrinho, ale w 27. minucie Piątek znowu był w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie, wyrównując na 2:2. Ostatecznie wszystko skończyło się remisem 3:3, bowiem dla Ankaragucu trafił w 59. minucie Tolga Cigerci, a dla gospodarzy Joao Figueiredo.

Krzysztof Piątek zagrał do 84. minuty. U gospodarzy nie gra kontuzjowany Patryk Szysz, a w Ankaragucu mecz na ławce rezerwowych przesiedział Rafał Gikiewicz.

Basaksehir zajmuje 17. miejsce w tabeli z dorobkiem 9 punktów, a Ankaragucu jest na 11. lokacie z 13 "oczkami" na koncie.