Adam Buksa w formie przed meczami reprezentacji. Strzelił gola i zanotował asystę

Data dodania: 10-11-2023 22:54

Adam Buksa po straconym sezonie z powodu kontuzji w RC Lens odżywa w Antalyasporze. Napastnik reprezentacji Polski w piątek strzelił swojego kolejnego gola w sezonie.

27-letni Buksa wyszedł w pierwszym składzie Antalyasporu na wyjazdowe spotkanie 12. kolejki tureckiej SuperLig z MKE Ankaragucu. Już w 8. minucie spotkania zanotował 2. asystę w sezonie - po jego podaniu wynik otworzył Sam Larsson. Do przerwy Antalyaspor prowadził 2:0, bo w 29. minucie trafił do siatki Sagiv Yehezkel.

Po przerwie padły kolejne gole dla gości. W 70. minucie piłkę do siatki posłał Adam Buksa i było to jego 5. trafienie w sezonie. Chwilę później napastnik powołany na mecze z Czechami i Łotwą opuścił murawę. Wynik na 4:0 ustalił w 85. minucie Britt Assombalonga, który Buksę na boisku zmienił. Dla Buksy był to 10. występ w lidze w tym sezonie.

W Antalyasporze cały mecz na ławce rezerwowych spędził Jakub Kałuziński. Z kolei u gospodarzy cały mecz w bramce zagrał Rafał Gikiewicz.

Antalyaspor zajmuje siódme miejsce w tabeli z dorobkiem 18 punktów, a Ankaragucu plasuje się na 12. pozycji z 13 oczkami na koncie.