Ustawienia Twojej prywatności

Strona korzysta z plików Cookies, aby zapewnić Ci maksymalny komfort korzystania z serwisu oraz jego usług oraz dostosować treści do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację że będą one zamieszczane w urządzeniu końcowym. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies w swojej przeglądarce.

Doświadczony piłkarz kończy przygodę z Polonią. Jest klubową legendą. Po powrocie pomógł w dwóch awansach

Dodał: Futbol.pl
Data dodania: 27-11-2023 20:03
Doświadczony piłkarz kończy przygodę z Polonią. Jest klubową legendą. Po powrocie pomógł w dwóch awansach

Łukasz Piątek nie będzie już dłużej piłkarzem Polonii Warszawa. 38-letni pomocnik ma umowę z I-ligowcem tylko do końca 2023 roku i już wiadomo, że kontrakt nie zostanie przedłużony.

Piątek jest wychowankiem Polonii. Potem występował w Zagłębiu Lubin, Bruk-Bet Termalice Nieciecza oraz ŁKS Łódź. Do Polonii wrócił latem 2020 roku. 

Piątek pomógł Czarnym Koszulom w dwóch awansach. Najpierw z III ligi do II, a potem do I. Od powrotu na Konwiktorską zagrał 100 spotkań, strzelił 23 gole i zaliczył 7 asyst. W bieżących rozgrywkach nie zagrał ani minuty w Fortuna I lidze. Dostał szansę jedynie w spotkaniu Fortuna Pucharu Polski. 

Łukasz Piątek najprawdopodobniej znajdzie sobie jeszcze klub z Warszawy lub okolic w niższych ligach. Inną opcją jest podjęcie pracy w jakiejś roli w Polonii.

W swojej karierze Piątek zagrał w sumie aż 268 meczów w Ekstraklasie, 90 w I lidze, 31 w II lidze i 68 w III lidze.

Polonia Warszawa jest aktualnie na 13. miejscu w tabeli Fortuna I ligi.

Komunikat ze strony Polonii Warszawa: 

Dla jednego z kluczowych piłkarzy w najnowszej historii Czarnych Koszul mecz ze Stalą Rzeszów będzie pożegnaniem z Konwiktorską w roli zawodnika. Wieloletnia, pełna sukcesów i pamiętnych występów kariera w Polonii środkowego pomocnika, Łukasza Piątka, dobiegnie końca. Przyjdź w piątek na mecz, żeby podziękować mu za jego występy i rolę kapitana jaką pełnił w naszym klubie przez lata! Zawsze grający na maksa, nieustępliwy i ciężko pracujący w środku pola. Eksperci wielokrotnie mówili o nim, że jest najbardziej niedocenianym piłkarzem Ekstraklasy. Łukasz Piątek w barwach Polonii był zawsze wojownikiem, nigdy nie odpuszczał, Ty też nie odpuszczaj okazji do podziękowania mu za jego zaangażowanie!

Niestety w piłce nożnej czasami dochodzi do momentów trudnych pożegnań i decyzji zarówno dla kibiców, pracowników klubu, jak i samych graczy. Od 2024 roku Łukasz nie będzie już zawodnikiem Czarnych Koszul. 38 letni Łukasz jest postacią, która zapisała się złotymi zgłoskami w historii klubu z Konwiktorskiej.

Grający na pozycji pomocnika Łukasz Piątek jest wychowankiem Polonii Warszawa. Jako piłkarz występował w naszym klubie w latach 2005–2013 oraz 2020-2023 – łącznie przy Konwiktorskiej spędził 12 sezonów.

Na pierwszy trening na popularnym bocznym boisku Polonii „Saharze” przyprowadziła go mama. Pierwszym trenerem Łukasza był Janusz Domaradzki, który prowadził go przez cały wiek „juniora”. Następnie przeniósł się do seniorskiej Polonii prowadzonej ówcześnie przez Cezarego Molede.

W Ekstraklasie w barwach Polonii zadebiutował 18 lat temu w meczu z Odrą Wodzisław 06.12.2005 zmieniając w 68 minucie Dariusza Dźwigałę. Następnie do 2013 roku nieprzerwanie grał w Polonii będąc jej podstawowym zawodnikiem a później kapitanem zarówno na poziomie Ekstraklasy jak i 1.ligi. W 2020 roku po przejęciu klubu przez G. Nitota wrócił do naszego klubu jeszcze za czasów 3 ligi. Dołożył dużą cegiełkę do wywalczonych przez zespół Rafała Smalca ostatnich dwóch promocji i opuszczenia przez Polonię peryferii futbolu. Z Polonią osiągnął najpierw awans do drugiej a później do 1.ligi. W barwach Polonii rozegrał 310 spotkań.

Futbol.pl, fot. screen Polonia Warszawa

Inne artykuły