Manchester City przegrywał 0:2, ale znowu strzelił w Lidze Mistrzów 3 gole i wygrał. Phil Foden dał triumf z RB Lipsk (VIDEO)

Data dodania: 28-11-2023 22:11

O:2 przegrywał Manchester City na Etihad Stadium z RB Lipsk w meczu 5. kolejki Ligi Mistrzów. Ekipa Pepa Guardioli nie zwykła się jednak poddawać. I po zmianie stron strzelił trzy gole, notując piąte zwycięstwo w fazie grupowej.

City w czterech pierwszych meczach zdobyli po 3 bramki - przeciwko RB Lipsk, Crvenie Zvezdzie i dwa razy z Young Boys Berno. Zdobyli komplet punktów.

We wtorkowy wieczór mistrzowie Anglii i obrońcy trofeum w Lidze Mistrzów dali się zaskoczyć Bykom z Lipska. Niemcy po golach Loisa Opendy, sprowadzonego latem przez RB, prowadzili 2:0. Napastnik gości pokonał Edersona w 13. i 33. minucie. W drugim przypadku po podaniu od Simonsa poradził sobie łatwo z Rubenem Diasem, a potem z Josko Gvardiolem.

Po przerwie Guardiola szybko dokonał trzech zmian - zeszli Dias, Grealish i Walker, a weszli Ake, Doku oraz Alvarez - Manchester City szybko złapał kontakt.  W 55. minucie piłkę do siatki po prostopadłym podaniu posłał Erling Haaland. Kwadrans później było już 2:2. Zapędził się pod pole karne rywali Gvardiol i mocno podał w szesnastkę do Phila Fodena, a ten kierunkowo przyjął i spokojnie trafił do siatki, wykorzystując to, ile miał miejsca. W 87. minucie Foden do gola dołożył asystę przy bramce Alvareza i ManCity wygrał 3:2.

W drugim meczu grupy G Young Boys Berno wygrali 2:0 z Crveną Zvezdą Belgrad i zagrają wiosną w 1/16 finału Ligi Europy. Pierwszy będzie finiszował w grupie oczywiście ManCity, drugi będzie Lipsk, trzecie miejsce zajmą Szwajcarzy, a czwarte Serbowie.