Arsenal rozgromił zespół reprezentanta Polski. Popisowa pierwsza połowa Kanonierów. Grał Jakub Kiwior (VIDEO)

Data dodania: 29-11-2023 22:56

Efektownym zwycięstwem 6:0 nad RC Lens przypieczętował Arsenal swój awans z grupy B do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Kanonierzy na kolejkę przed końcem są pewni zajęcia 1. miejsca. W środę ośmieszyli zespół Przemysława Frankowskiego.

Ekipa Mikela Artety szybko weszła na wysokie obroty, a Francuzi nie mogli zatrzymać sprawnie działającej maszyny z Emirates Stadium. Już w 13. minucie prowadzenie Arsenalowi dał Kai Havertz i rozwiązał worek z bramkami.

Napędzający się Arsenal grał bardzo dobrze i skutecznie w ofensywie. Wychodziło gospodarzom bardzo dużo. W 21. minucie na 2:0 trafił Gabriel Jesus, który wcześniej zanotował asystę. W 23. minucie zdobył bramkę Bukayo Saka, który z kolei asystował przy bramce numer dwa. 4 minuty później asystujący Sace Gabriel Martinelli strzelił gola na 4:0, ogrywając przy okazji łatwo Przemysława Frankowskiego. Brazylijczykowi podał z kolei Tomiyasu, który... sam do siatki nie trafił, ale w 45. minucie podaniem obsłużył Odegaarda i zapisał na swoje konto drugą asystę.

Po przerwie Arsenal nie grał już z takim rozmachem i polotem w ataku. Arteta od początku II połowy dał szansę Jakubowi Kiwiorowi, ale też za wiele w defensywie nie musiał pracować. Odważnie za to wprowadzał piłkę do przodu.

Wynik na 6:0 ustalił w 86. minucie Jorginho. Reprezentant Włoch trafił z rzutu karnego.

Arsenal z 12 punktami jest pewny wygrania grupy. 8 oczek i awans ma PSV Eindhoven, który ograł na wyjeździe 3:2 Sevilla FC. Holendrzy przegrywali 0:2 po golach Sergio Ramosa z 24. minuty i En Nesyri'ego z 47. minuty, ale gdy gospodarze stracili Ocamposa po czerwonej kartce w 66. minucie, obraz gry i przede wszystkim wynik odwrócił się. W 68. minucie bramkę kontaktową zdobył Saibari, wyrówanie przyszło w 81. minucie po samobóju Gudelja, a w doliczonym czasie gry Pepi trafił na 3:2 dla PSV. Sevilla odpowiedziała tylko kolejną czerwoną kartką - poza boiskiem dostał ją Fernando.

PSV wyprzedza o 3 punkty Lens. Sevilla ma 2 oczka i może wyprzedzić Francuzów, jeśli ich ogra na wyjeździe. Wówczas przedostatnie się do Ligi Europy. Lens nie ma już szans przegonić PSV, bo ma gorszy bilans meczów bezpośrednich, więc z Arsenalem zagra u siebie prawie towarzysko.