Co za powrót Interu. Włosi przegrywali po hat-tricku swojego byłego gracza, ale zdołali po przerwie wyrwać remis (VIDEO)

Data dodania: 29-11-2023 22:57

Inter Mediolan zanotował wielki come back w meczu 5. kolejki Ligi Mistrzów z Benfiką w Lizbonie. Włosi do przerwy przegrywali aż 0:3, ale ostatecznie zdobyli punkt po remisie 3:3! To powtórka wyniku z 1/4 finału z rewanżowego meczu w kwietniu 2023 roku

W pierwszej połowie popis dał Joao Mario. 30-letni pomocnik w swojej karierze grał wcześniej m.in. w Sportingu Lizbona i... Interze. We włoskim gigancie spędził trzy sezony, zagrał niespełna 70 meczów i raczej rozczarował. Potem przez Lokomotiw Moskwa i Sporting trafił do Benfiki. W środę miał swój wieczór. Autor 6 goli w 10 meczach w poprzedniej edycji Ligi Mistrzów i 17 bramek w portugalskiej lidze w 33 spotkaniach w tym sezonie nie był tak skuteczny, ale przeciwko Interowi trzy razy wpakował piłkę do siatki.

Prowadzenie Benfice dał już w 5. minucie, a pierwszą asystę zanotował Casper Tengstedt. Joao Mario w 13. minucie podwyższył na 2:0, a w 34. minucie po drugim podaniu od 23-letniego duńskiego napastnika Tengstedta trafił na 3:0!

Po przerwie SuperOrły złożyły skrzydła, a rozwinął je Inter. I odrobił straty. W 51. minucie zaczął ten proces Marko Arnautović. Doświadczony austriacki napastnik pokonał bramkarza, a 7 minut później kapitalnego gola z woleja strzelił Davide Frattesi i Inter złapał kontakt.

Goście wyrównali w 72. minucie. Piłkę do siatki na 3:3 wpakował z rzutu karnego Alexis Sanchez.

W 84. minucie Benfica straciła jeszcze Antonio Silvę, ale nie pozwoliła już Interowi strzelić gola i zdobyła pierwszy punkt w tej edycji Ligi Mistrzów.

W tabeli Inter ma 11 punktów podobnie jak Real Sociedad San Sebastian. Oba zespoły są pewne gry w 1/8 finału i w Mediolanie zagrają o to, kto będzie wśród rozstawionych zwycięzców grup. W Hiszpanii było w pierwszym meczu 1:1. Red Bull Salzburg podejmie z kolei Benficę i jeśli nie przegra, to zagra wiosną w Lidze Europy.