Pogoda torpeduje 17. kolejkę Ekstraklasy. Kolejny mecz przełożony. Piłkarze zaczęli grać, ale szybko okazało się, że to fatalny pomysł

Data dodania: 02-12-2023 16:15

Najpierw w PKO BP Ekstraklasie odwołano ze względu na zły stan boiska mecz Stali Mielec z ŁKS Łódź, a potem co prawda rozpoczęto grę w starciu Piasta Gliwice z Puszczą Niepołomice, ale po kwadransie zapadła decyzja o przerwaniu meczu i przeniesieniu na inny termin.

Obfite opady śniegu na południu Polski storpedowały kolejny sobotni mecz w Ekstraklasie. Co prawda sędziowie pozwolili grać i o 15:00 zabrzmiał pierwszy gwizdek spotkania Piasta z Puszczą, ale szybko wycofano się z tej decyzji.

Sędziowie po 15 minutach uznali, że granie w takich warunkach, na poważnie zaśnieżonym boisku nie jest najlepszym pomysłem zarówno ze względów sportowych, jak i ryzyka kontuzji na bardzo śliskiej murawie.

Mecz został przerwany i przeniesiony na inny termin. Nową datę rozegrania spotkania wyznaczą władze PKO BP Ekstraklasy.