Przemysław Frankowski się przełamał w Ligue 1. Polak trafił dwa razy przeciwko słynnemu klubowi (VIDEO)

Data dodania: 02-12-2023 18:22

Przemysław Frankowski strzelił pierwszego i drugiego gola w tym sezonie w Ligue 1. Polski pomocnik RC Lens wykorzystał rzut karny w spotkaniu 14. kolejki przeciwko Olympique Lyon, a potem szybko zdobył bramkę po tym, jak chwilę wcześniej rywal wyrównał.

Frankowski w tym sezonie zagrał do tej pory 15 meczów. Sobotni był jego 16. występem. Polak do spotkania z Olympique Lyon nie trafił do siatki, ale zanotował 3 asysty.

W sobotę Lens przegrywał po golu O'Briena z 15. minuty, ale do remisu doprowadził Said w 26. minucie. W przerwie na murawie zameldował się Frankowski i po podyktowaniu rzutu karnego w 52. minucie to Polak podszedł do piłki i zamienił szansę na gola na 2:1. W 72. minucie O'Brian trafł po raz drugi i dał zamykającemu tabelę Lyonowi wyrównanie, lecz po 120 sekund odpowiedział "Franek" i Lens wrócił na prowadzenie. Tym razem 3:2.

W poprzednim sezonie Frankowski strzelił 5 goli w Ligue 1, a w rozgrywkach 2021-2022 trafił aż 6 razy.