Radomiak rozbił Widzew, a Lech w meczu na śniegu zaskoczył Koronę. Goście górą w sobotę w Ekstraklasie (VIDEO)

Data dodania: 02-12-2023 22:24

Wygranymi gości zakończyły się rozegrane w sobotę mecze 17. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Najpierw Radomiak Radom rozbił w Łodzi Widzew aż 3:0, a potem Lech Poznań po bramce w końcówce rozgrywanego na śniegu spotkania pokonał 1:0 Koronę Kielce.

Rozczarowani mogą być kibice Widzewa. Łodzianie w poprzedniej kolejce po dobrym meczu wygrali w Poznaniu z Lechem. Kibice ekipy Daniela Myśliwca byli więc przekonani, że będą świętowali w sobotę kolejne zwycięstwo, bowiem do Serca Łodzi przyjechał Radomiak, w którym doszło do zmiany trenera i nowy, Maciej Kądziorek, nie miał jeszcze zbyt wielu okazji, by wpłynąć na drużynę. A jednak...

Radomiak w Łodzi wygrał niespodziewanie gładko aż 3:0. Gośce grali składniej i lepiej, a to przełożyło się na gola w 38. minucie. Wynik otworzył Lisandro Semedo, który dobił piłkę do siatki po tym, jak Henrich Ravas obronił uderzenie Ediego Semedo. Na przerwę Widzew schodził z dwubramkową stratą, bo Radomiak zdążył w doliczonym czasie gry podwyższyć prowadzenie. Pedro Henrique precyzyjnie dośrodkował na głowę Ediego Semedo i było 2:0. Wynik spotkania ustalił w 74. minucie Rafał Wolski. Asystę ponownie zaliczył Henrique, który zagrał zewnętrzną częścią stopy.

W drugim meczu Lech pokonał Koronę Kielce. Jedynego gola spotkania strzelił w 86. minucie Kristoffer Velde. Norweg zaczął mecz na ławce, ale już w 27. minucie zastąpił Adriela Ba Louę, który poślizgnął się na zaśnieżonej i zmrożonej murawie, doznając urazu.

W Kielcach długo walczyli przed meczem, by spotkanie udało się rozegrać. Murawa była więc przygotowana, ale nie idealna. Zalegał na niej śnieg, była śliska i miejscami zmrożona. To przełożyło się na uraz Ba Louy, ale też na mizerię piłkarskiego widowiska. W I połowie kibice zobaczyli tylko jeden strzał.

Po przerwie nie było lepiej, spotkanie zawodziło, a piłkarzom wyraźnie trudno było zagrać coś sensowniej w takich warunkach. Udało się jednak Lechowi przechylić szalę zwucięstwa na swoją korzyść. Wspomniany Velde w 86. minucie wykończył kontrę Kolejorza i zapewnił zespołowi cenne trzy punkty.

W tabeli Lech jest na 3. lokacie z 32 punktami i w następnej kolejce podejmie Piasta Gliwice. Radomiak plasuje się na 8. pozycji z 22 oczkami, a teraz czeka go starcie z Górnikiem Zabrze. Widzew też ma 22 punkty, ale jest na 10. miejscu i pojedzie do Krakowa na mecz z Puszczą Niepołomice. Z kolei Korona plasuje się na 14. lokacie z 17 oczkami. Kielczan czeka starcie z liderującym Śląskiem Wrocław na wyjeździe.