Adam Buksa strzelił kolejnego gola w Turcji. Polak nie zawiódł z rzutu karnego (VIDEO)

Data dodania: 24-01-2024 21:24

Adam Buksa zdobył już 10. bramkę w sezonie w tureckiej Super Lig. W środę polski napastnik trafił do siatki w spotkaniu 22. kolejki z Sivassporem.

Buksa, który latem trafił z RC Lens do Antalyasporu, posłał piłkę do bramki w 28. minucie. Polski snajper wykorzystał rzut karny i z 11 metrów wyrównał stan meczu z Sivassporem na 1:1. Kwadrans wcześniej gol dla gości strzelił bowiem Bengali-Fode Koita.

Rozstrzygający jak się potem okazało cios, został wyprowadzony w 45. minucie. Gol na 2:1 dla Antalyasporu strzelił Dario Sarić. Ta bramka dała wygraną gospodarzom.

W tabeli Antalyaspor jest na 5. miejscu. Ma 33 punkty i traci 3 punkty do prowadzonego od niedawna przez Fernando Santosa Besiktasu Stambuł.