Śląsk Wrocław nie obudził się z zimowego snu. Mistrz pierwszej części sezonu znowu przegrał. Ilja Szkurin bohaterem Stali (VIDEO)

Data dodania: 16-02-2024 22:04

Śląsk Wrocław liderujący po jesiennej części sezonu w PKO BP Ekstraklasy zaczął piłkarską wiosnę w lidze od dwóch porażek u siebie. Na inaugurację na Tarczyński Arenie wygrała 1:0 Pogoń Szczecin, a w piątek 3 punkty zgarnęła tam Stal Mielec!

Trudno nazwać Stal mistrzem wyjazdów, jeśli w tym sezonie odniosła tylko dwa zwycięstwa. Z drugiej strony mielczanie wygrali z Pogonią w Szczecinie i z Legią w Warszawie. Teraz ekipa Kamila Kieresia pokonała Śląsk Wrocław, czyli mistrza jesieni w Ekstraklasie.

Zwycięstwo gościom dał Ilja Szkurin, który w 45. minucie spotkania strzelił swojego 10. gola w sezonie. Napastnik z Białorusi, którego Marek Papszun nie docenił w Rakowie Częstochowa, świetnie zachował się w polu karnym po sprytnym rozegraniu rzutu wolnego.

W II połowie Śląsk niby szukał sobie okazji do strzelenia gola, ale konkretów brakowało. Przed przerwą świetnie spisywał się w bramce Stali Mateusz Kochalski, a po zmianie stron golkiper gości znowu błysnął. Szczególnie w 65. minucie, gdy sparował piłkę na poprzeczkę po bombie Erika Exposito z rzutu wolnego.

Śląsk tak jak po jesieni ma nadal 41 punktów i jest 2. w tabeli, ale zaraz może mieć już bliżej za swoimi plecami Lecha Poznań i Legię Warszawa oraz Raków Częstochowa, bo Pogoń już w piątek odrobiła 3 punkty i traci teraz 5 oczek. Śląskowi może też na 3 oczka odskoczyć Jagiellonia Białystok, która zmieniła ekipę Jacka Magiery na fotelu lidera. Stal jest na 8. pozycji i zachowa bezpieczną przewagę nad strefą spadkową.

W następnej kolejce Śląsk jedzie na bardzo ważny mecz z Lechem w Poznaniu, a Stal podejmie Raków Częstochowa.

Mecz 21. kolejki PKO BP Ekstraklasy
ŚLĄSK WROCŁAW - STAL MIELEC 0:1
Szkurin 45
Śląsk: 12. Rafał Leszczyński - 27. Martin Konczkowski (66. 22. Mateusz Żukowski), 4. Łukasz Bejger, 5. Aleks Petkow, 19. Patryk Janasik - 24. Piotr Samiec-Talar (66. 26. Burak İnce), 16. Peter Pokorný, 8. Patrick Olsen (46. 11. Patryk Klimala), 17. Petr Schwarz (82. 28. Michał Rzuchowski), 10. Nahuel Leiva (87. 87. Simeon Petrow) - 9. Erik Expósito
Stal: 1. Mateusz Kochalski - 27. Alvis Jaunzems, 3. Bert Esselink, 21. Mateusz Matras, 55. Maksymilian Pingot, 23. Krystian Getinger - 10. Maciej Domański, 22. Rafa Santos (56. 16. Matthew Guillaumier), 8. Kōki Hinokio, 86. Igor Strzałek (56. 11. Krzysztof Wołkowicz) - 17. Ilja Szkurin
Żółte kartki: Klimala - Matras, Rafa Santos
Sędziował: Tomasz Musiał (Kraków)
Widzów: 12 646