Puszcza i Zagłębie podzieliły się punktami, więc nadal czekają na zwycięstwo. Widzew zatrzymał marsz Górnika (VIDEO)

Data dodania: 25-02-2024 17:38

Górnik Zabrze po dwóch zwycięstwa po wznowieniu rozgrywek doznał porażki w Łodzi z Widzewem, który do niedzielnego spotkania przystąpił opromieniony po niedawnym derbowym zwycięstwie. Bez wygranej w 2024 roku w trzech meczach pozostają Puszcza Niepołomice i Zagłębie Lubin, które podzielił się punktami w Krakowie.

W pierwszym niedzielnym meczu Puszcza podejmowała na stadionie Cracovii Zagłębie. Żubry zaczęły rundę od porażki ze Stalą Mielec, ale potem zremisowały z Legią w Warszawie i miały apetyt na pokonanie Zagłębia, które z kolei uległo Lechowi Poznań i zremisowało z Cracovią.

Spotkanie zaczęło się bardzo dobrze dla ekipy Tomasza Tułacza. Już w 8. minucie Puszcza wyszła na prowadzenie. Po rzucie z autu piłka trafiła została źle wybita przez Dioudisa, następnie po nogi Jakuby zagrał jeden z obrońców i zrobiło się 1:0. Początek był dobry dla Puszczy, ale na przerwę z prowadzeniem schodzili goście. W 31. minucie do remis doprowadził Aleks Ławniczak, który wykorzystał dośrodkowanie Damiana Dąbrowskiego z rzutu rożnego. Gola na 2:1 dla Zagłębia strzelił Dawid Kurminowski w 40. minucie. Najpierw rozegrał do boku, potem dostał podanie zwrotne w pole karne i dopadł do piłki, które odbiła się od jednego z obrońców po jego pierwszym strzale, dając gościom prowadzenie.

Po zmianie stron Puszcza musiała zaatakować i doprowadziła do remisu. W 63. minucie celnym uderzeniem do remisu doprowadził Kamil Zapolnik, który do siatki trafił po strzale głową. Trener gości Waldemar Fornalik, który za czerwoną kartkę obejrzaną z Cracovią musi śledzić mecze z trybun, nie mógł być zadowolony. Szczególnie, że wszystko skończyło się remisem.

Puszcza w tabeli ma 22 punkty i jest tuż nad strefą spadkową i zostanie na 15. pozycji, jeśli Korona Kielce nie pokona Legii Warszawa. Zagłębie ma  27 oczek i plasuje się na 10. lokacie. W następnej kolejce Miedziowi zagrają z Koroną, a Puszczę czeka ważny mecz w Łodzi z zamykającym stawkę ŁKS.

W niedzielę w Łodzi, ale na stadionie Widzewa gospodarze pokonali natomiast Górnika Zabrze.

Gospodarze przerwali serię gości, którzy odnieśli trzy kolejne zwycięstwa w lidze. Ekipa Daniela Myśliwca objęła prowadzenie w 30. minucie. Młody Antoni Klimek dopadł do odbitej piłki, która spadła w jego kierunku i posłał piłkę do siatki.

Już 4 minuty później Widzew prowadził 2:0. Mnóstwo miejsca w polu karnym miał Juan Ibiza i hiszpański obrońca strzelił debiutanckiego gola w lidze.

Szybko po przerwie Górnik wrócił do gry i można było powiedzieć, że Jan Urban podjął słuszną decyzję, zmieniając w przerwie trzech piłkarzy. Tym bardziej, że w 51. minucie po rzucie rożnym wykonanym przez jednego ze zmienników - Soichiro Kozukiego - piłkę do siatki "szczupakiem" posłał Rafał Janicki. Stoper Górnika strzelił gola kontaktowego.

Zabrzanie szukali swoich szans, Rafała Gikiewicza sprawdził m.in. Lukas Podolski, lecz nie zdołali wyrównać. W 89. minucie za drugą żółtą kartkę wyleciał niestety Janicki, a osłabieni goście w doliczonym czasie gry stracili jeszcze gola na 1:3 po strzale Diliberto.

W tabeli Widzew ma teraz 28 punktów i jest na 9. lokacie, tracąc 4 oczka do 7. Górnika. W następnej kolejce Górnik podejmie liderującą Jagiellonię Białystok, a Widzew jedzie do drugiego w stawce Śląska Wrocław.