Szczęsny obronił rzut karny Osimhena, ale Juventusu nie uratował. Neapol oszalał po dobitce, która dała zwycięstwo (VIDEO)

Data dodania: 03-03-2024 22:46

Wojciech Szczęsny obronił w końcówce spotkania Juventusu z Napoli na wyjeździe strzał Victora Osimhena z rzutu karnego. Polak nie uratował jednak Starej Damy przed stratą bramki na 1:2, bo z dobitką zdążył Giacomo Raspadori.

Juventus w 81. minucie starcia w Neapolu zdobył bramkę na 1:1. Federico Chiesa doprowadził do wyrównania i zabrał gospodarzom prowadzenie. Ci wyszli na 1:0 w 43. minucie, gdy Szczęsnego pokonał Chwicza Kwaracchelia. Gruzin trafił idealnie w tzw. krótki róg i zaskoczył Polaka.

Chiesa uderzył dla odmiany w długi róg i trafił na 1:1.

Ostatnie słowo należało do Napoli. Co prawda Victor Osimhen uderzył fatalnie z rzutu karnego i Wojciech Szczęsny odbił piłkę, ale pierwszy w pole karne wpadł Giacomo Raspadori i wpakował futbolówkę pod poprzeczkę, trafiając na 2:1 i dając Napoli zwycięstwo.

Szczęsny rozegrał całe spotkanie. W Napoli Piotr Zieliński wszedł na boisko w 65. minucie za Hameda Traorè, a Hubert Idasiak pozostał poza kadrą. W Juve zagrał oprócz Szczęsnego Arkadiusz Milik. Wszedł na boisko w doliczonym czasie gry.

W tabeli Serie A Juventus jest na 2. miejscu ze stratą 12 oczek do Interu (ma mecz mniej na koncie) oraz punktem przewagi nad AC Milan. Napoli awansowało na 7. lokatę - jest o 14 punktów za Juventusem.