Radomiak przerwał fatalną serię. Pierwsze promienie słońca tej piłkarskiej wiosny dla Zielonych (VIDEO)

Data dodania: 04-03-2024 21:35

Bardzo źle zaczął drugą część sezonu Radomiak Radom, ale po porażkach 0:6 z Cracovią i 0:4 z Pogonią Szczecin oraz remisie 0:0 z Wartą Poznań Zieloni znaleźli przełamanie w starciu ze Stalą Mielec. I chociaż nie wykorzystali rzutu karnego, to jednak wygrali, bo niefortunny strzelec zdołał się zrehabilitować.

Radomiak od pierwszego gwizdka rzucił się na rywala i starał się dyktować warunki gry. Gospodarze uderzali na bramkę Mateusza Kochalskiego, ale ani Vusković, ani Luizao czy Semedo nie znaleźli piłce drogi do siatki.

Niewiele po ponad kwadransie futbolówka wylądowała w końcu w bramce. Radomiak strzelił gola po rzucie z autu. Do piłki wyskoczył 17-letni Luka Vusković i wypożyczony z Tottenham Hotspur chorwacki utalentowany obrońca posłał piłkę głową do siatki.

Radomiak chciał pójść za ciosem. Rocha trafił w słupek, a następnie futbolówka odbiła się od ręki jednego z zawodników Stali. Piłkę na 11. metrze ustawił właśnie Rocha, lecz strzał Portugalczyka obronił Mateusz Kochalski. Podobnie jak dobitkę Rafała Wolskiego.

Przed  przerwą w słupek trafił jeszcze Vusković i wydawało się, że w drugiej połowie Radomiak spokojnie powiększy przewagę. Tymczasem Stal wyszła po przerwie odważniejsza i zaczęła atakować. W 63. minucie wyrównała. Mateusz Matras uderzył, a piłka przy sporej dozie szczęścia wpadła do siatki. Goście cieszyli się z remisu zaledwie kilkadziesiąt sekund. Radomiak zaatakował i Rocha po centrze Machado trafił na 2:1.

Podopieczni Macieja Kędziorka nie oddali już prowadzenia. Radomiak wygrał, przerwał passę pięciu meczów bez wygranej i trzech bez strzelonego gola. W tabeli Zieloni są teraz na 11. miejscu z 28 punktami, a Stal plasuje się na 8. lokacie i ma 4 oczka więcej. W następnej kolejce Stal podejmie Ruch Chorzów, a Radomiaka czeka wyjazd do Piasta Gliwice.

Mecz 23. kolejki PKO BP Ekstraklasy
RADOMIAK RADOM - STAL MIELEC 2:1
Luka Vušković 17, Leonardo Rocha 65 - Mateusz Matras 63
W 36. minucie Leonardo Rocha nie wykorzystał rzutu karnego - Mateusz Kochalski obronił
Radomiak: 1. Filip Majchrowicz - 13. Jan Grzesik, 29. Raphael Rossi, 4. Luka Vušković, 33. Dawid Abramowicz - 7. Lisandro Semedo (69. 70. Vágner Dias), 8. Luizão, 77. Chrístos Dónis, 27. Rafał Wolski (69. 22. Jardel), 20. Luís Machado (80. 18. Krystian Okoniewski) - 17. Leonardo Rocha (84. 66. Bruno Jordão)
Stal: 1. Mateusz Kochalski - 27. Alvis Jaunzems (46. 7. Łukasz Gerstenstein), 5. Marco Ehmann, 21. Mateusz Matras, 3. Bert Esselink, 23. Krystian Getinger - 10. Maciej Domański (88. 37. Mateusz Stępień), 16. Matthew Guillaumier (46. 31. Ion Gheorghe), 18. Piotr Wlazło, 86. Igor Strzałek (46. 8. Kōki Hinokio) - 42. Kai Meriluoto (75. 25. Łukasz Wolsztyński)
Żółte kartki: Grzesik, Bruno Jordão - Guillaumier, Ehmann
Sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork)