Przypomniał o sobie Kacper Kozłowski. Strzelił gola, ale jego zespół jest coraz bliżej spadku z Eredivisie

Data dodania: 02-04-2024 21:11

Kacper Kozłowski strzelił swojego drugiego gola w sezonie w holenderskiej Eredivisie. Polski pomocnik trafił do siatki w przegranym aż 1:4 domowym spotkaniu ze Spartą Rotterdam w ramach 28. kolejki.

Kozłowski zaczął mecz ze Spartą w podstawowym składzie Vitesse. Po raz 24. w tym sezonie na 27 występów znalazł się w pierwszej jedenastce.

W starciu ze Spartą on i koledzy niewiele mogli wskórać. Po golach Shunsuke Mito, Pelle Clementa i Kokiego Saito przegrywali w 43. minucie 0:3! Lekko nastroja kibicom na GelreDome poprawił Kacper Kozłowski. 20-letni polski pomocnik w 45. minucie strzelił gola. To jego 2. trafienie w sezonie. Ostatecznie Vitesse przegrało jednak 1:4, bo w 58. minucie gospodarzy dobił Mike Eerdhuijzen.

Kacper Kozłowski zagrał do 80. minuty. Vitesse z 17 punktami zajmuje dopiero 17. lokatę w tabeli Eredivisie. Do 16. pozycji (barażowej) traci 5 punktów.

Kozłowski do Vitesse jest wypożyczony z Brighton&Hove Albion, z którym ma umowę do połowy 2026 roku.