Piotr Zieliński strzelił pierwszego gola w Napoli od jesieni. Cudowne trafienie reprezentanta Polski (VIDEO)

Data dodania: 07-04-2024 16:58

Piotr Zieliński powoli żegna się z SSC Napoli i wydawało się nawet w pewnym momencie, że w tym sezonie nie podniesie się już z trybun. Polak regularnie gra jednak w zespole ustępującego mistrza Włoch, a w niedzielnym spotkaniu z Monzą pomocnik zdobył nawet piękną bramkę.

Zieliński nie ma imponującego sezonu. Na gola czekał od października i spotkania Ligi Mistrzów. Asystę zanotował ostatnią we wrześniu. Od kilku miesięcy mówi się jednak, że po sezonie Polak odejdzie i faktycznie miał się już porozumieć z Interem.

W pewnym momencie w Napoli mieli go skreślić i odesłać na trybuny, ale Zielu utrzymał się w kadrze meczowej i chociaż kilka razy nie dostał szansy, to jednak gra. W niedzielę wyszedł w pierwszym składzie na mecz wyjazdowy z Monzą.

Gospodarze już w 9. minucie za sprawą Djuricia objęli prowadzenie i taki wynik utrzymał się do przerwy. Po zmianie stron goście zaskoczyli gospodarzy i w ciągu 6 minuty zdobyli 3 bramki. W 55. minucie wyrównał Osimhen, w 57. minucie na 2:1 trafił wprowadzony chwilę wcześniej Politano, a w 61. minucie kapitalnym uderzeniem na 3:1 strzelił Piotr Zieliński.

Chwilę później Monza odpowiedziała golem Colpaniego i od 62. minuty było tylko 3:2 dla Napoli. W 68. minucie Zieliński został zmieniony. W jego miejsce wszedł Cajuste, a w tym samym momencie za Kwarachczelię pojawił się na murawie Raspadori i w pierwszym kontakcie z piłką trafił na 4:2!

Napoli ostatecznie wygrało właśnie 4:2 i awansowało na 7. miejsce w tabeli. Może jeszcze próbować gonić Atalantę czy AS Roma w walce o europejskie puchary. Monza jest na 11. lokacie.