Borussia wygrała z PSG! Faworyt zderzył się z Czarno-Żółtą ścianą. Miał trochę szczęścia i trochę pecha (VIDEO)

Data dodania: 01-05-2024 22:45

Borussia Dortmund jest o kroczek bliżej finału Ligi Mistrzów niż Paris Saint-Germain. W pierwszym półfinałowym boju BVB, 5. zespół Bundesligi, wygrał 1:0 z liderem Ligue 1.

Borussia po drodze do półfinału poradziła sobie z PSV Eindhoven i Atletico Madryt. Niemcy wpadli na PSG, które ograło Real Sociedad San Sebastian i FC Barcelona.

Od pierwszego gwizdka na Signal Iduna Park to gospodarze próbowali nadawać ton rywalizacji. Zaatakowali, ale nie przyniosło to skutku. W drugą stronę szans szukali Ousmana Dembele i Kylian Mbappe, ale Gregor Kobel nie musiał się wysilać. Za wiele pracy nie miał też Gianlugi Donnarumma, ale obaj bramkarze na pewno musieli się mieć na baczności.

W 36. minucie padła bramka. Po świetnym podaniu od Schlotterbecka urwał się obronie, unikając spalonego, Nicklas Fuellkrug, wyszedł na Donnarummę i płaskim strzałem pewnie pokonał włoskiego bramkarza gości.

Jeszcze w I połowie po zmiennika musiał sięgnąć Luis Enrique, któremu z powodu kontuzji wypadł Lucas Hernandez. Paryżanie mieli swoje problemy też z Borussią. W 44. minucie mogli przegrywać 0:2. Fuellkrug zagrał do Marcela Sabitzera i reprezentant Austrii powinien wpakować piłkę do siatki, lecz trafił w Donnarummę.

Po przerwie to PSG zaczął dominować. W początkowych minutach miał wielką przewagę. W 52. minucie w jednej akcji w słupek trafili Mbappe i Hakimi.

Paryżanie po kilku minutach mocnych ataków spuścili z tonu. To spowodowało, że Borussia spokojnie się broniła i czekała na swoje szanse. W 58. minucie kolejnej szansy nie wykorzystał Fuellkrug. W odpowiedzi starali się wyrównać Dembele i Zaire-Emery, ale strzały gości nie były w tym spotkaniu zbyt groźne. Dlatego to PSG przegrał 0:1 na Signal Iduna Park i w rewanżu musi odrabiać stratę. Spotkanie w Paryżu już 7 maja.