Bayer idzie po kolejne trofeum. Aptekarze nadal niepokonani w tym sezonie. Są o krok od finału (VIDEO)

Data dodania: 02-05-2024 22:48

Bayer Leverkusen do mistrzostwa Niemiec może w tym sezonie dołożyć jeszcze triumf w Pucharze Niemiec i Lidze Europy! Aptekarze prowadzeni przez Xabiego Alonso w pierwszym półfinałowym spotkaniu LE z AS Roma wygrali w Rzymie 2:0 i są o krok od awansu. W drugim meczu Olympique Marsylia zremisował u siebie z Atalantą Bergamo.

Bayer ma rewelacyjny sezon. Ekipa z Leverkusen nie przegrała jeszcze meczu. W efekcie zdobyła już mistrzostwo Niemiec, a teraz jest o krok od triumfu w Lidze Europy i jeszcze bliżej zdobycia Pucharu Niemiec - został finał z drugoligowym 1. FC Kaiserslautern.

W czwartkowy wieczór Bayer wygrał 2:0 z AS Roma na wyjeździe w półfinale Ligi Europy. Prowadzenie Aptekarzom dał w 28. minucie Florian Wirtz. 20-latek rozgrywa kapitalny sezon. Ma na koncie już 45 meczów, a w nich 18 goli i 19 asyst. We Włoszech trafił do siatki po tym, jak chwilę wcześniej fatalnie pomylił się Karsdorp.

Wynik na 2:0 dla gości ustalił w 73. minucie Robert Andrich, który posłał kapitalny strzał sprzed pola karnego. Po jego trafieniu zagotowało się między piłkarzami, ale po chwilowych przepychankach udało się załagodzić konflikt.

Bayer jest o krok od finału. Z kim w nim zagra? Lepszą pozycję wyjściową ma Atalantą Bergamo, która zremisowała na wyjeździe z Olympique Marsylia. Włosi objęli prowadzenie na Stade Velodrome w 11. minucie. Bramkarza gospodarzy pokonał Gianluca Scamacca. Wyrównał już 9 minut później Chancel Mbemba.

Rewanże już 9 maja. Finał zaplanowano na 22 maja w Dublinie na Aviva Stadium.