Polacy zaczęli Euro od porażki. Biało-Czerwoni nie wykorzystali gry w przewadze (VIDEO)

Data dodania: 21-05-2024 22:08

Reprezentacja Polski U-17 przegrała z Włochami na inaugurację grupowych zmagań w finałach mistrzostw Europy. Biało-Czerwoni prowadzeni przez Rafała Lasockiego ulegli Italii 0:2, tracąc drugiego gola, gdy grali w przewadze.

Polacy źle weszli w spotkanie z Włochami rozgrywane w Larnace. Już w 5. minucie Mateusza Pruchniewskiego pokonał Mattia Mosconi i Włosi prowadzili.

Wynik 1:0 utrzymał się do przerwy. Po niej szybko z boiska wyleciał za faul taktyczny Andrea Natali i pojawiła się szansa przed Polakami na korzystny rezultat. Niestety 20 minut po czerwonej kartce rywala, Biało-Czerwoni stracili gola numer dwa. W 72. minucie wynik na 2:0 ustalił Federico Coletta.

Polacy przegrali na inaugurację i są na ostatnim miejscu w grupie, bo w drugim spotkaniu Słowacy bezbramkowo zremisowali ze Szwecją. W drugim meczu ekipa Rafała Lasockiego zmierzy się 24 maja o 17:00 ze Szwecją.

Awans do 1/4 finału, w którym mecze odbędą się 29-30 maja, wywalczą po dwa najlepsze zespoły z każdej z czterech grup. Półfinały zaplanowano na 2 czerwca, a finał odbędzie się 5 czerwca.