Xabi Alonso po porażce Bayeru w finale Ligio Europy chwali piłkarzy Atalanty Bergamo
Dodał: Grzegorz Sawicki
Data dodania: 23-05-2024 6:36
Po finale Ligi Europy, w którym Atalanta Bergamo pokonała 3:0 Bayer Leverkusen, w konferencji prasowej wziął udział trener “Aptekarzy”, Xabi Alonso. Hiszpański szkoleniowiec nie krył rozczarowania z powodu porażki swojego zespołu.
Na Aviva Stadium w Dublinie zdecydowanie lepsza była Atalanta Bergamo. Zespół prowadzony przez Gian Piero Gasperiniego dominował praktycznie przez całe spotkanie. Włoski zespół pokonał Bayer aż 3:0. Tym samym zakończyła się rekordowa seria 51 meczów bez porażki drużyny z Leverkusen. Podopieczni Xabiego Alonso w środowy wieczór w niczym nie przypominali zespołu, który swoją grą czarował piłkarską Europę w kończącym się sezonie.
- Musimy zaakceptować to, że Atalanta była najlepsza i zasłużyła na to trofeum. Nie graliśmy dobrze, mieliśmy zbyt dużo problemów. To był zły dzień - powiedział Xabi Alonso.
- Bolesne jest to, że coś takiego zdarzyło się w tak ważnym meczu, ale musimy to zaakceptować. Ciężko się przeciwko nim gra. Nawet jeśli mieliśmy chwile dobrej gry, szybko je kończyli. Byliśmy na to przygotowani, taki jest futbol - dodał.
- Moja opinia na temat moich piłkarzy się nie zmienia. Zobaczymy, jak sobie poradzimy po tej porażce - zakończył szkoleniowiec.
Bayer Leverkusen już w sobotę 25 maja w finale Pucharu Niemiec zmierzy się z 1. FC Kaiserslautern.











