On się nie zatrzymuje. Szósty mecz z golem lub asystą z rzędu. Mateusz Bogusz zdobył kluczową bramkę spotkania (VIDEO)

Data dodania: 16-06-2024 10:35

Mateusz Bogusz po raz kolejny świetnie pokazał się w Major League Soccer. Polski pomocnik strzelił gola dla Los Angeles FC w meczu z Orlando City SC.

Bogusz zaczął oczywiście mecz w Orlando w pierwszym składzie ekipy z Los Angeles. Do przerwy jego zespół prowadził 1:0, bo bramce w 45. minucie z rzutu karnego strzelił Denis Bouanga. Wcześniej takiej samej okazji nie wykorzystali miejscowi - w 34. minucie Facundo Torres strzelił z karnego nad poprzeczką.

Gospodarze w 69. minucie doprowadzili do wyrównania. Piłkę do siatki zespołu z Miasta Aniołów skierował Martin Ojeda. Już 11 minut później LAFC wrócił na prowadzenie za sprawą Mateusza Bogusza.

Polski pomocnik dostał podanie i ruszył na bramkę. Obrońcy próbowali go gonić i przeszkadzać, ale Bogusz oddał mocny strzał i trafił na 2:1.

Dla Polaka to 7. gol w sezonie MLS. Bogusz ma na koncie też 3 asysty. W ostatnich sześciu spotkaniach Major League Soccer 22-latek notował gola lub asystę.

Wynik meczu na 3:1 dla LAFC ustalił w 86. minucie swoim drugim gole Bouanga, który ma w tym sezonie już 12 trafień i plasuje się na 4. pozycji wśród najlepszych strzelców.

Los Angeles zajmuje drugie miejsce w konferencji zachodniej z dorobkiem 33 punktów w 17 meczach. Ma punkt straty do Real Salt Lake City, ale lider rozegrał jedno spotkanie więcej.