HISZPANIA W FINALE EURO 2024. Cudowny gol Lamine'a Yamala odwrócił losy starcia z Francją (VIDEO)

Data dodania: 09-07-2024 22:49

Reprezentacja Hiszpanii została pierwszym finalistą Euro 2024. La Furia Roja straciła gola z Francją i przegrywała, ale jeszcze przed przerwą po cudownym trafieniu Lamine'a Yamala i bramce rozgrywającego świetny turniej Daniego Olmo ekipa Luisa de la Fuente objęła prowadzenie i już go nie wypuściła. Hiszpanie czekają na rywala w finale. Będzie nim Anglia lub Holandia.

Hiszpanie zgodnie z oczekiwaniami lepiej zaczęli i szukali przejęcia inicjatywy. La Furia Roja przyjęła swoją filozofię gry, ale to Francuzi zadali pierwszy cios i strzelili swojego premierowego w tym turnieju gola z gry.

W 9. minucie Kylian Mbappe, który Euro 2024 nie zaliczy do udanych, urwał się Navasowi, odskoczył od niego, dostał piłkę, wykorzystał bierność rywala i zagrał do Kolo Muaniego. Napastnik Paris Saint-Germain strzałem głową posłał piłkę do siatki na 1:0.

Hiszpanie nie kazali długo czekać na odpowiedź. Była ona dla Francuzów bolesna, bo rywale szybko wyrównali i jeszcze szybciej wyszli na prowadzenie.

W 21. minucie piłka trafiła do Lamine'a Yamala i ten jeszcze niespełna 17-letni piłkarz cudownie przymierzył. Mike Maignian nie miał żadnych szans na skuteczną interwencję.

4 minuty później Hiszpanie zdobyli bramkę na 2:1. Do boku piłkę dostał Navas, jego dośrodkowanie zostało źle wybite i futbolówka padła łupem Olmo. Ten znalazł pozycję do strzału i uderzył, a piłka po drodze do siatki odbiła się jeszcze od Kounde i Francuzi przegrywali.

Potem Hiszpanie już kontrolowali grę i czekali, co zrobią Francuzi. A Trójkolorowi nie mieli pomysłu po dwóch ciosach, jak zareagować na tyle mocno, by zagrozić bramce Unaia Simona. Nie tworzyli wielkich okazji. W I połowie nie wypracowali sytuacji, po przerwie szarpali Mbappe czy Dembele, ale kompletnie bezskutecznie.

W końcówce La Furia Roja czekała na ostatni gwizdek i próbowała oddalać zagrożenie. Francuzi atakowali bez głowy i nie pachniało poważniej golem dla ekipy Didiera Deschampsa.

W niedzielnym finale, który będzie pierwszym od 12 lat meczem o złoto Hiszpanów, rywalem ekipy Luisa de la Fuente będzie Anglia lub Holandia.