Remis w rewanżu i Jagiellonia poznała rywala w II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów

Data dodania: 16-07-2024 19:33

FK Poniewież będzie rywalem Jagiellonii Białystok w II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Najlepszy zespół sezonu 2023 w A-Lyga pokonał w dwumeczu fiński HJK Helsinki. Po wygranej 3:0 u siebie Litwini zremisowali 1:1 na wyjeździe.

Wynik pierwszego spotkania był sensacyjny, bo zespół prowadzony przez byłego belgijskiego piłkarza Stijna Vrevena (FC Utrecht, KV MEchelen, KAA Gent, Vitesse Arnhem i ADO Den Haag) wygrał na swoim terenie aż 3:0 i ustawił się w roli zdecydowanego faworyta.

W rewanżu Litwini nastawili się na obronę wyniku i byli przygotowani na ataki HJK. Gospodarze rzeczywiście ruszyli w poszukiwaniu gola i w 38. minucie objęli prowadzenie. Gola na 1:0 strzelił Erwin, ale HJK nie utrzymał prowadzenia, bo w 45. minucie wyrównał Veliulis. Wynik 1:1 utrzymał się do końcowego gwizdka.

Jagiellonia zagra z FK Poniewież pierwszy mecz 23 lub 24 lipca na wyjeździe, a rewanż 31 lipca u siebie. Już 22 lipca poznamy hipotetyczne pary III rundzy.