GKS Katowice wrócił do Ekstraklasy. Liczył na udaną inaugurację, ale ospała defensywa na to nie pozwoliła. Dwa gole snajpera (VIDEO)

Data dodania: 20-07-2024 16:40

Nie udała się inauguracja GKS Katowice w Ekstraklasie po powrocie do elity. Beniaminek nie sprostał u siebie Radomiakowi Radom. Zwycięstwo Zielonym dał przy Bukowej Leonardo Rocha, który dwa razy oszukał defensywę zespołu Rafała Góraka.

GKS chciał dobrze zacząć sezon po powrocie do Ekstraklasy po 20 latach przerwy. Katowiczanie ruszyli do ataków, szukali sobie okazji, ale Maciej Kikolski nie dał się zaskoczyć pozyskanemu latem Borji Galanowi.

Z czasem przebudził się Radomiak. Sygnał do ataku dał Rafał Wolski, który przymierzył tylko w poprzeczkę. Po chwili okazję miał Leonardo Rocha, który głową posłał piłkę obok bramki.

W 24. minucie Rocha był już bardziej precyzyjny. Ataki Radomiaka przyniosły efekt w postaci bramki na 1:0. Po centrze w pole karne napastnik wyszedł w górę, wykorzystując ospałość defensywy GKS. Rocha miał spokój i trafił do siatki.

W 37. minucie obrońcy GKS znowu okazali się za mało ruchliwi. Bardziej występowali w roli widzów niż defensorów, którzy mają bronić dostępu do bramki i zapobiegać zagrożeniu. Leonardo Rocha dostał piłkę w pole karnym, spokojnie się odwrócił i uderzył na 2:0.

Po zmianie stron nie działo się za wiele, chociaż GKS wykorzystał to, że Radomiak skupił się na obronie i atakował. Szukał sobie okazji na gola, lecz pewnie bronił Kikolski. W końcu i on jednak skapitulował. W 83. minucie Mateusz Marzec przyjął piłkę wybitą z pola karnego i uderzył bez przyjęcia, trafiając w okienko. Kikolski tym razem nie dał rady uchronić Radomiaka.

Ostatecznie GKS nie dał rady wyrównać i przegrał na inaugurację. Okazję do poprawki dostanie 27 lipca ze Stalą Mielec na wyjeździe. Radomiaka czeka w 2. kolejce mecz domowy z mistrzem Polski Jagiellonią Białystok.