Koncertowe otwarcie Pogoni Szczecin i dublet snajpera. Portowcy rozbili rywala na inaugurację (VIDEO)

Data dodania: 20-07-2024 20:11

Pogoń Szczecin efektownie zaczęła nowy sezon w PKO BP Ekstraklasie. Portowcy podejmowali Koronę Kielce, która z trudem utrzymała się w lidze i rozbiła rywala aż 3:0. Dwa gole strzelił grecki snajper Efthymios Koulouris.

Pogoń od pierwszej minuty ruszyła do ataków. Gospodarze szybko zepchnęli Koronę do defensywy i szukali gola. Swoje szanse na gole mieli Gorgon, Grosicki i Koulouris, ale Dziekoński zachowywał czyste konto.

W końcu jednak ataki Pogoni przyniosły efekty. Kibice czekali do 35. minuty. Portowcy rozegrali ładną akcję, która zakończyła się dośrodkowaniem Koutrisa do Koulourisa, który uderzeniem z powietrza posłał piłkę do siatki.

Do przerwy było 1:0, a tuż po wznowieniu gry w II połowie zrobiło się 2:0. Kamil Grosicki pojawił się w polu karnym i trafił Błanika w rękę. Sędzia podyktował rzut karny, który został zamieniony na gola przez Koulourisa.

Pogoń miała pewne prowadzenie i nie forsowała tempa, oddając nawet momentami pola Koronie. Goście nie potrafili tego jednak wykorzystać i nie stwarzali większego zagrożenia.

W 84. minucie Pogoń natomiast przypieczętowała zwycięstwo. Debiutujący w pierwszym zespole Pogoni 20-letni Kacper Łukasiak, który wszedł z ławki, wykorzystał podanie Biczachczjana i strzelił gola na 3:0!

Pogoń w 2. kolejce zagra w Lubinie z Zagłębiem (28.07). Z kolei Koronę czeka domowe spotkanie z Legią Warszawa (28.07).