Trzy gole Jesusa Imaza i Jagiellonii już pisana grupowa faza. Mistrz Polski rozbił rywala z Litwy (VIDEO)

Data dodania: 23-07-2024 20:31

Jagiellonia Białystok pierwszym meczem w tej edycji europejskich pucharów praktycznie zapewniła sobie awans do fazy grupowej. Pytanie teraz jest następujące - których rozgrywek. Póki co walczy w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów i ograła na dzień dobry litewskiego mistrza FK Paneveżys aż 4:0 na wyjeździe.

Jagiellonia awansując do III rundy eliminacji Ligi Mistrzów, zagwarantuje sobie fazę grupową minimum Ligi Konferencji Europy. Jest tego już praktycznie pewne, bowiem zwyciężyła 4:0 i tylko totalny kataklizm mógłby pozbawić ją promocji przypieczętowanej na swoim stadionie 31 lipca.

Ekipa Adriana Siemieńca już do przerwy prowadziła na Litwie 3:0 po hat-tricku Jesusa Imaza. Co prawda początek nie był zbyt udany dla mistrza Polski, ale po około kwadransie Jagiellonia wyszła na prowadzenie. I gospodarze się posypali.

Jagiellonia świetnie rozegrała rzut z autu. Piłka trafiła pod nogi Pululu, ten obrócił się z futbolówką, dograł do Hansena, a ten podał Imazowi i było 1:0.

Imaz strzelił gola i miał apetyt na kolejne. Zaspokoił go dopiero w 28. i 29. minucie. Najpierw pięknie uderzył z powietrza w okienko, a po chwili wykończył strzałem precyzyjne dogranie od Pululu.

Goście do przerwy praktycznie załatwili sprawę, a po zmianie stron trochę zwolnili. Do głosu próbowali dojść Litwini i chociaż zdarzyło się im zagrozić bramce Abramowicza, to jednak gola nie strzelili. Bramkę numer cztery zdobyła za to Jagiellonia. Po fajnym podaniu od Sacka znalazł się w dobrej sytuacji Hansen i udokumentował wygraną mistrza Polski.

Jagiellonia w III rundzie eliminacji Ligi Mistrzów zagra zapewne z norweskim Bodo/Glimt. Ten zespół we wtorek także 4:0, ale u siebie, rozbił łotewski RFS Riga.