Kompromitacja Śląska Wrocław. Fatalny błąd na początku meczu, brak jakości w ofensywie i wielka wpadka w pucharach gotowa (VIDEO)

Data dodania: 24-07-2024 19:48

Nie popisał się Śląsk Wrocław w pierwszym meczu II rundy eliminacji Ligi Konferencji. Wicemistrz Polski po fatalnym błędzie w defensywie już na początku spotkania przegrał z łotewskim Riga FC.

Śląsk był i nadal jest faworytem rywalizacji z Łotyszami, ale po pierwszej odsłonie walki o awans nie może być zadowolony. Wszystko przez to, że zabrakło odpowiedniej koncentracji na początku spotkania, co spowodowało utratę bramki, a potem był problem ze skutecznością.

Śląsk bramkę stracił w 7. minucie po tym, jak po długim zagraniu z połowy rywala źle głową interweniował Mateusz Żukowski. Brak komunikacji z Rafałem Leszczyńskim spowodował, że Niang spokojnie trafił na 1:0.

Potem Łotysze niespodziewanie dalej przeważali i mieli kolejne okazje. Raz interweniował w ostatniej chwili obrońca Śląska, potem świetnie zachował się Leszczyński. Trener Jacek Magiera nie mógł zapewne uwierzyć, co prezentuje jego zespół. Ostatecznie do przerwy drużyna z Wrocławia przegrywała tylko 0:1. Śląsk oddał jeden strzał. Niecelny.

Po zmianie stron wicemistrz Polski zaczął grać trochę lepiej. Przejął inicjatywę, ale brakowało nadal sytuacji. Mocny strzał Żukowskiego odbity przez bramkarza i świetna okazja zmarnowała przez Nahuela Leivę, to było wszystko, co Śląsk zaproponował w ofensywie. Nic więc w sumie dziwnego, że przegrał.

Rewanż we Wrocławiu odbędzie się w czwartek, 1 sierpnia o godz. 20:30. Zwycięzca pary Śląsk - Riga zagrał w III rundzie z lepszym z pary FC Sankt Gallen (Szwajcaria) - Toboł Kostanaj (Kazachstan).