Real ograł Atletico w karnych i zdobył Superpuchar Hiszpanii. Nie byłoby trofeum, gdyby nie... genialny faul i czerwona kartka gracza Królewskich (VIDEO)

Data dodania: 12-01-2020 21:51

Real Madryt sięgnął po Superpuchar Hiszpanii! W finale rozgrywanego w Katarze turnieju Królewscy po pokonaniu Valencii w półfinale zmierzyli się z Atletico, które wcześniej wyeliminowało FC Barcelona. Przez 120 minut gole nie padły, Real kończył mecz w osłabieniu, ale w rzutach karnych okazał się lepszy.

Finał pierwszego takiego Superpucharu Hiszpanii nie był porywającym widowiskiem. Oba zespoły nie stworzyły sobie wielu klarownych i dogodnych okazji. Zinedine Zidane i Diego Simeone nastawili zespoły przede wszystkim na uważną grę w defensywie, dlatego bramkarze za dużo wysiłku nie mieli.

Najlepsze okazje obie drużyny miały po przerwie. W 67. minucie Jović świetnie dograł do Valverde, ale ten nie trafił głową z 5 metrów do bramki. W odpowiedzi Alvaro Morata przegrał pojedynek w sytuacji sam na sam z Thibautem Courtoisem w 80. minucie. W dogrywce bliski szczęścia był Mariano.  W 110. minucie dobijał strzał Carvajala, ale piłkę ponownie zatrzymał Oblak.

Od 115. minuty przez kilka chwil Real zmuszony był grać w osłabieniu, bo Morata znowu wychodził sam na sam, ale do bramki nie dobiegł, bo powstrzymał go faulem Valverde. Dostał czerwoną kartkę, Real wytrzymał - świetna interwencja Courtoisa w 120. minucie po uderzeniu Correi - do karnych i je wygrał!

W serii jedenastek trafił Carvajal na 1:0, a Saul przymierzył w słupek, po strzale Rodrygo było 2:0, a potem Courtois zatrzymał Thomasa, następnie trafili Modrić dla Realu i Trippier dla Atletico, a wszystko celnym strzałem na 4:1 zakończył Serio Ramos!

Dla Realu to 11. triumf w Superpucharze Hiszpanii. O 2 więcej ma FC Barcelona.