Leo Messi uspokoił kibiców Barcelony przed starciami z Napoli i Realem! As Dumy Katalonii strzelił 4 gole

Data dodania: 22-02-2020 18:16

Cztery mecze z rzędu po 90 minut i 0 goli. Taką serię miał ostatnio Leo Messi. Kryzys formy? W sobotę Argentyńczyk w starciu z Eibar zaprzeczył takim pogłoskom. Zdobył 4 bramki.

Barcelona w najbliższym czasie ma mecz z Napoli w 1/8 finału i na pewno będące kluczowe w walce o mistrzostwo Hiszpanii El Clasico z Realem w Madrycie. Sobotnie spotkanie z Eibar miało być odpowiedzią, w jakiej formie są piłkarze Dumy Katalonii, a przede wszystkim właśnie Leo Messi, który ostatnio nie mógł trafić do bramki.

Argentyński as na pewno uspokoił kibiców. Już do przerwy LM10 strzelił 3 gole - w 14., 37. i 40. minucie - i Barcelona prowadziła 3:0. Po zmianie stron gospodarze zwolnili tempo i dopiero w końcówce kibice na Camp Nou znowu mieli okazję do celebrowania goli. Cieszyli się po 4. bramce Messiego w 87. minucie i golu Arthura, który w 89. minucie ustalił wynik meczu na 5:0.

4 gole Messiego dały mu umocnienie się na pozycji lidera klasyfikacji strzelców. Argentyńczyk ma 18 trafień i o 5 wyprzedza Karima Benzemę. W tabeli Barcelona ma 55 punktów i jest liderem, ale Real, który rozegrał jedno spotkanie mniej, wyprzedza o 2 oczka. Królewscy z Levante na wyjeździe zagrają w sobotni wieczór o to, by do El Clasico przystępować jednak z 1. miejsca w tabeli.