Krzysztof Piątek świetnie uderzył głową i pokonał Rafała Gikiewicza. Ten gol był podstawą wygranej Herthy (VIDEO)

Data dodania: 06-03-2021 17:33

Krzysztof Piątek strzelił 6. gola w sezonie Bundesligi. Polski snajper trafił do siatki na 1:1 w wygranym przez Herthę Berlin 2:1 spotkaniu z FC Augsburg, w którego bramce stał Rafał Gikiewicz.

Goście prowadzili na Olympiastadion od 2. minuty, gdy prowadzenie dał im Laszlo Benes. Wynik 1:0 dla Augsburga utrzymał się do przerwy.

Po zmianie stron Hertha wyrównała w 62. minucie, a Gikiewicza pokonał Piątek, strzelając swojego 6. gola w sezonie. W 89. minucie Polak mógł mieć szansę na kolejną bramkę, lecz rzut karny wykonywał jednak Dodi Lukebakio i to on trafił na 2:1.

Piątek zagrał całe spotkanie, podobnie jak Rafał Gikiewicz, a na ławce Augsburga pozostał Robert Gumny.

Hertha ma 21 punktów i jest w tabeli na 14. pozycji, a Augsburg jest tuż przed nią, ale ma 5 oczek więcej.