Jakub Kamiński z debiutanckim golem w Bundeslidze. Trafił do siatki Bayernu Monachium (VIDEO)

Data dodania: 05-02-2023 18:29

Jakub Kamiński doczekał się pierwszego gola w Bundeslidze. Polski skrzydłowy strzelił go samemu Bayernowi Monachium. Jego VfL Wolfsburg przegrał jednak u siebie z mistrzem Niemiec 2:4.

Starcie z Die Roten zaczęło się dla gospodarzy fatalnie. Już w 9. minucie prowadzenie Bayernowi dał Kingsley Coman. Ten sam zawodnik w 14. minucie podwyższył na 2:0, a w 19. minucie Thomas Mueller zdobył bramkę na 3:0.

Trener Wilków Niko Kovac musiał reagować. W 30. minucie zdecydował się wpuścić na murawę Jakuba Kamińskiego. Sprowadzony latem 2022 roku z Lecha Poznań skrzydłowy zmienił na murawie Maxence'a Lacroixa. Niespełna kwadrans później "Kamyk" posłał piłkę do siatki bramki strzeżonej przez Yanna Sommera, sprowadzonego do Bayernu zimą w miejsce kontuzjowanego Manuela Neuera.

Po zmianie stron obie strony strzeliły po golu. W 73. minucie dla grającego od 54. minuty - po czerwonej kartce Kimmicha - Bayernu trafił Jamal Musiala. Wynik na 2:4 ustalił i rozmiary porażki Wolfsburga zmniejszył w 81. minucie Mattias Svanberg.

Jakub Kamiński w debiutanckim sezonie w VfL Wolfsburg ma na koncie 19 meczów, 2 gole i 3 asysty, w tym 17 występów w Bundeslidze, gola i 3 asysty.

Bayern po wygranej wrócił na fotel lidera i o punkt wyprzedza Union Berlin, a o 3 Borussię Dortmund i o 4 RB Lipsk i o 5 Eintracht Frankfurt. Wolfsburg plasuje się na 7. lokacie z 11 punktami mniej niż ma Bayern.