Co za mecz Tymoteusza Puchacza. Polak strzelił gola i dorzucił asystę w nowym klubie

Data dodania: 02-09-2023 21:14

Tymoteusz Puchacz dobrze zaczął sezon w 1. FC Kaiserslautern. W niemieckim drugoligowcu. Polak szybko wywalczył miejsce w pierwszym składzie, a występem przeciwko 1. FC Nuernberg tylko umocni swoją pozycję. Puchacz strzelił gola i zanotował asystę.

Puchacz trafił do Czerwonych Diabłów na wypożyczenie z Unionu. To kolejne "zesłanie" byłego zawodnika Lecha Poznań, który ogrywać się miał poprzednio w Trabzonsporze i Panathinaikosie Ateny. Pobyty w Turcji - bardziej i w Grecji - mniej były kiepskie, ale może w 1. FC Kaiserslautern będzie lepiej.

Początek jest obiecujący. Puchacz dwa pierwsze mecze zaliczył z ławki, ale w spotkaniu 1. rundy Pucharu Niemiec dostał szansę w pierwszym składzie i zanotował asystę. Potem zagrał po 90 minut w dwóch potyczkach w 2. Bundeslidze i trener dał mu też szansę przeciwko 1. FC Nuernberg.

Polak odwdzięczył się golem i asystą. Prowadzenie gospodarzom na Fritz Walter Stadion dał co prawda w 19. minucie Tachie, ale już w 26. minucie Puchacz trafił na 2:0. A w 30. minucie zaliczył asystę przy golu Ache na 3:0. Do przerwy miejscowi prowadzili 3:1.