Pogrom w meczu otwarcia Euro 2024. Niemcy rozjechali pierwszego rywala i pokazali wielką siłę na początek (VIDEO)

Data dodania: 14-06-2024 22:24

Efektownie zaczęła Euro 2024 reprezentacja Niemiec. Gospodarze turnieju w meczu otwarcia rozbili Szkocję aż 5:1. Ekipa Juliana Nagelsmanna szybko strzeliła dwa gole, potem rywale stracili prawie w jednym momencie zawodnika i trzecią bramkę oraz jakiekolwiek nadzieje na korzystny wynik z Die Mannschaft. Po przerwie dali sobie wbić dwa kolejne gole, resztki honoru jednak dosyć szczęśliwe uratowali.

Niemcy przed turniejem jakoś wielce nie zachwycali. Zremisowali 0:0 z Ukrainą i wygrali 2:1 z Grecją. Szkoci też nie zanotowali spektakularnych wyników, bo ograli 2:0 Gibraltar i tylko zremisowali 2:2 z Finami.

Niezależnie od tych wyników i tak gospodarze byli zdecydowanym faworytem. Niemiecka maszyna nie rozkręcała się długo, czego wielu się obawiało. Od pierwszego gwizdka Clementa Turpina ruszyła do ataków i w 11. minucie objęła prowadzenie. Joshua Kimmich poprowadził piłkę pod pole karne i zagrał do Floriana Wirtza, a ten płaskim uderzeniem po ziemi trafił na 1:0.

Już w 19. minucie zrobiło się 2:0. Tym razem akcję rozegrał Ilkay Gundogan. Znalazł podaniem Kaia Havertza, ten zakręcił szkocką obroną i oddał piłkę Jamalowi Musiali, który świetnym mocnym strzałem trafił do siatki.

Niemcy nie zamierzali zwalniać. W 25. minucie po skrzydle przedarł się Mittelstadt i po chwili sędzia Turpin podyktował rzut karny za faul na, w jego ocenie, na granicy pola karnego. Arbiter z Francji podszedł jeszcze do monitora VAR i po analizie cofnął decyzję o jedenastce. Tylko rzut wolny mieli Niemcy i nie dał on trzeciego gola.

W 44. minucie wątpliwości już być nie mogło i Szkoci ponieśli podwójną karę. Bardzo ostro wszedł w Gundogana wślizgiem Portoeus. Sędzia obejrzał powrótkę i szybko wrócił w pole karne, dyktując jedenastkę i wyrzucając Szkota z boiska. Z 11 metrów pewnie na 3:0 trafił w doliczonym już czasie gry Havertz, który totalnie zmylił Gunna.

W przerwie Nagelsmann zdjął z boiska Andricha i posłał do boju Grossa, chcąc przećwiczyć kolejny wariant personalny. Niemcy nadal spokojnie atakowali i szukali okazji do kolejnych goli. Wynik 3:0 utrzymał się dosyć długo, a selekcjoner Niemców zanim to nastąpiło zdjął z boiska Wirtza i Havertza, a wpuścił Sane oraz Fuellkruga. Ten ostatni w 70. minucie dostał piłkę i posłał potężną bombę do bramki na 4:0! Już 6 minut później napastnik Borussii Dortmund drugi raz trafił do siatki po zagraniu precyzyjnym innego zmiennika Thomasa Muellera, ale okazało się, że był na minimalnym spalonym i gol na 5:0 nie został uznany.

Piąta bramka na Allianz Arenie w Monachium i tak padła. W 89. minucie Szkoci, którzy byli bez celnego strzału, zdobyli bramkę honorową. Właściwie gola strzelił im Antonio Ruediger, od którego odbiła się piłka po strzale McKenny i zmyliła Manuela Neuera.

Ta sytuacja rozzłościła Niemców i dążyli oni jeszcze do zdobycia piątej bramki na swoje konto. Udało się tuż przed końcowym gwizdkiem. Emre Can, który do kadry wskoczył w miejsce kontuzjowanego Pavlovicia w ostatniej chwili, zmiennik w tym spotkaniu, zdobył bramkę w 3. minucie doliczonego czasu gry. Niemcy rozbili Szkotów na inaugurację aż 5:1 i na pewno postraszyli trochę innych kandydatów do złota w turnieju Euro 2024.

W drugich meczach turnieju Niemcy zagrają w środę, 19 czerwca z Węgrami w Stuttgarcie o 18:00, a Szkotów czeka spotkanie ze Szwajcarią, tego samego dnia o 21:00 w Kolonii.