Albania zapisała się w historii. Najszybszy gol w historii Euro nie wystarczył jednak do ogrania Włochów (VIDEO)

Data dodania: 15-06-2024 22:45

Koszmarnie zaczął się mecz z Albanią dla reprezentacji Włoch. Już w 22. minucie Azzurri stracili gola, ale odpowiedzieli kapitalnie i jednak zgarnęli na inaugurację trzy cenne punkty.

Włosi to obrońcy tytułu mistrza Europy, a w 1. minucie zachowali się jak nowicjusze. Fatalnie po wrzucie z autu zachował się Dimarco. Italia straciła piłkę na rzecz Bajramiego, który uderzył i zaskoczył Gianligiego Donnarummę w 22. sekundzie. To najszybszy gol w historii finałów mistrzostw Europy. Zdecydowanie przebił Dmitrija Kiriczenkę, który w 2004 roku strzelił gola dla Rosji w meczu z Grecją w 67. sekundzie.

Włosi od razu ruszyli do ataków, by nie dać się zamroczyć po niespodziewanym ciosie. Już w kolejnej akcji niecelnie po dobrej akcji uderzył Pellegrini. Wyrównanie przyszło w 11. minucie, gdy Pellegrini zagrał po podaniu z rzutu rożnego, a na 1:1 trafił Bastoni. Ataki Italii na ekipę Sylvinho przyniosły efekty.

Minęło zaledwie 5 minut, a było 2:1. Włosi po raz kolejny zaatakowali, piłka została zgrana przed pole karne, a tam czyhał już Barella, który precyzyjnym i mocnym strzałem trafił do siatki.

Włosi po objęciu prowadzenia nie cofnęli się, ale grali rozważnie i szukali kolejnych okazji. Przed przerwą szanse mieli Scamacca i Frattesi, ale bramka na 3:1 nie padła. Ten drugi w 34. minucie obił słupek od zewnętrznej strony.

Po zmianie stron działo się zdecydowanie mniej. Tempo meczu spadło, Włosi grali pragmatycznie i rozbijali próby Albanii, która nie miała większego pomysłu, by zaatakować bramkę Donnarummy. W 89. minucie piłkę w polu karnym na 2:2 dostał Manaj. Świetne wyjście bramkarza Italii nie pozwoliło jednak napastnikowi Albanii zmieścić piłki w bramce i Włosi ostatecznie dowieźli wygraną 2:1 na inaugurację Euro 2024.

Włosi w 2. kolejce zagrają 20 czerwca w czwartek z Hiszpanią, a Albania zmierzy się tego samego dnia z Chorwacją.