Polski stoper pokonał Davida De Geę. I uratował sensacyjny remis swojemu zespołowi, a mogło być jeszcze lepiej (VIDEO)

Data dodania: 22-08-2024 22:09

Wojciech Golla strzelił gola w barwach Puskas Akademia w pierwszym meczu eliminacji Ligi Konferencji Europy z Fiorentiną. Polski stoper w końcówce spotkania uratował Węgrom remis 3:3 z Violą, z którą wcześniej prowadzili 2:0! Były zawodnik m.in. Śląska Wrocław pokonał Davida De Geę.

Puskas Academia niespodziewanie przed upływem kwadrans prowadziła 2:0. W 9. minucie z rzutu karnego trafił Zsolt Nagy, a w 12. minucie z podania byłego zawodnika Jagiellonii Białystok Jakova Puljicia asystę uczynił posłaniem piłki do siatki Mikael Soisalo.

Węgrzy dwubramkowego prowadzenia nie utrzymali do przerwy. Fiorentina w 3. minucie doliczonego czasu gry zdobyła bramkę kontaktową za sprawą Sottila. Po zmianie stron trener Raffaele Palladino szukał ratunku zmianami. W 67. minucie wyrównał grający od początku Martinez Quarta, ale w 75. minucie na 3:2 dla Violi trafił Moise Kean, który wszedł w przerwie. Asystował mu wprowadzony w 56. minucie Ikone.

I gdy wydawało się, że faworyt wygra skromnie u siebie jednym golem, Puskas Akademia doprowadziła do wyrównania. W 89. minucie Wojciech Golla po dograniu z boku boiska wygrał walkę w powietrzu i pokonał Davida De Geę! Dla 32-letniego Golli będącego trzeci sezon w węgierskim klubie, to 4. gol w 50. występie.

Rewanż na Węgrzech odbędzie się w czwartek, 29 sierpnia.