Reprezentacja Polski zaczęła od porażki z gigantem, ale było o włos od remisu w osłabieniu. W tym roku zagra jeszcze z Niemcami i Włochami

Data dodania: 09-09-2024 21:13

Reprezentacja Polski U-20 przegrała w poniedziałkowy wieczór z Portugalią w ramach Elite League. Biało-Czerwoni ulegli rywalowi, którego rozbili we wrześniu 2023 roku 4:0 u siebie, ale grając w ostatnich minutach w osłabieniu po czerwonej kartce byli nawet blisko doprowadzenia do remisu.

Polacy w pierwszym meczu nowej edycji Elite League nie dali rady urwać faworytowi nawet punktu, ale walczyli dzielnie. Ekipa Miłosza Stępińskiego przegrywała już od 23. minuty, gdy piłkę do siatki bramki strzeżonej przez Macieja Kikolskiego skierował Leonardo Barroso. Piłkarz rezerw Sportingu uderzył z dystansu i posłał piłkę do siatki.

Biało-Czerwoni mogli odpowiedzieć za sprawą Kamila Sochania, który trafił jednak w słupek. Portugalczycy mieli szanse na podwyższenie wyniku, lecz Rego i Ribeiro nie trafili do siatki. Ten drugi uderzył w słupek.

Po przerwie szybko na 2:0 trafił Afonso Moreira, który dostał świetnie podanie przed bramkę od Ribeiro. Polacy odpowiedzieli w 58. minucie, gdy faulowany w polu karnym był Majchrzak, a jedenastkę wykorzystał Patryk Gogół.

Ekipa Miłosza Stepińskiego złapała kontakt, ale w 76. minucie straciła zawodnika. Za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Jan Ziółkowski. Mimo osłabienia Polacy byli bliscy wyrównania. W 81. minucie Oliwier Wojciechowski strzelił z rzutu wolnego, ale trafił w poprzeczkę. Było blisko.

Polacy przegrali na inaugurację zmagań w Elite League 1:2 z Portugalią, a w tym roku zagrają jeszcze w październiku z Niemcami na wyjeździe i w listopadzie z Włochami u siebie. Niemcy są pierwszym liderem, bo wygrali 3:2 z Rumunią. Włosi też wygrali - 2:1 z Czechami, a Anglia zremisowała 1:1 z Turcją.