Niekoniecznie z pierwszych stron gazet. Lubuszanin Trzcianka wygrywa w Gołuchowie po golu w doliczonym czasie gry. Szansa na awans do III ligi wciąż istnieje

Data dodania: 02-06-2019 10:45

Lubuszanin Trzcianka zwyciężył 1:0 w Gołuchowie z miejscowym LKS-em, po golu zdobytym w doliczonym czasie gry.

Podopieczni Jarosława Feciucha przystąpili do meczu z LKS Gołuchów bez Wojciecha Olesińskiego, Krystiana Feciucha, Błażeja Nowaka, Pawła Iwanickiego i Orlande Kpassy. Zarówno LKS jak i Lubuszanin stworzyły sobie dobre okazje do zdobycia bramki. W  bramce bardzo dobrze spisywał się debiutujący w seniorskim zespole Lubuszanina, wychowanek trzcianeckiego klubu, 20-letni Jonasz Górzny. Od 78 minuty drużyna z Gołuchowa grała w dziesiątkę, po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla Marcina Szymkowiaka. Ostatecznie, po golu Radosława Barabasza z rzutu wolnego w 93 minucie meczu, MKS Hydro Lubuszanin Trzcianka wygrał w Gołuchowie 1-0 z rozpędzonym LKSem, czym przerwał passę rywala 12 meczów z rzędu bez porażki!- informuje oficjalna strona klubu.

Po meczu krótkiej wypowiedzi udzielił szkoleniowiec Lubuszanina, Jarosław Feciuch.

- Zawodnicy pokazali charakter, zostawili dużo zdrowia i udało się w doliczonym czasie zdobyć zwycięskiego gola. Cały czas jesteśmy w grze o III ligę.

LKS Gołuchów 0-1 Lubuszanin (0-0)

93' R. Barabasz

Sędziowie: Mateusz Sipura, Artur Lubryka, Jacek Kołodziej

Skład Lubuszanina: J. Górzny - J. Czapliński, R. Barabasz, M. Bany, W. Szwedek (73; E. Krysztopowicz) - Ł. Cyruk (78' M. Łuczak), R. Majtyka, D. Zieliński, K. Grygier (61' G. Macedo), W. Natkaniec (61' D. Juracki) - P. Wicher

Po zwycięstwie w Głuchowie Lubuszanin awansował na drugie miejsce w tabeli wielkopolskiej IV ligi. Strata do liderującej Nielby Wągrowiec wynosi 6 punktów. Do końca rozgrywek pozostały 4 kolejki.

Kolejny mecz Lubuszanin rozegra w Trzciance w najbliższą sobotę (8 czerwca) z Wartą Międzychód. Początek meczu o godz.15:00.