Co za mecz w PKO BP Ekstraklasie. 8 goli w Szczecinie. Wicemistrz Polski prawie na dnie tabeli (VIDEO)

Data dodania: 01-09-2024 19:52

Osiem goli padło w Szczecinie w meczu 7. kolejki PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Pogonią a Śląskiem Wrocław. Goście odrobili dwie bramki straty raz, potem już nie zdołali i tylko na trochę zbliżyli się na gola, by jednak przegrać ciut wyżej.

Słabo zaczął sezon Śląsk. Wrocławianie w pięciu pierwszych kolejkach nie wygrali żadnego spotkania i w Szczecinie nie przerwali tej złej passy, chociaż strzelili aż gole. Tylko że stracili aż pięć.

Od początku zaatakowała Pogoń, która w poprzedniej kolejce uległa Lechowi Poznań. Próbowali Linus Wahlqvist i Efthymios Koulouris. Ten drugi nawet trafił do bramki, ale przy przyjęciu piłki zagrał ręką i gol nie został uznany.

W 9. minucie Pogoń objęła prowadzenie. Portowcy zagrali świetną akcję, po serii podań piłka trafiła pod nogi Fredrika Ulvestada i ten pokonał Rafała Leszczyńskiego. W 21. minucie było już 2:0. Wahan Biczachczjan zagrał kapitalnie podanie do wychodzącego w tempo Kamila Grosickiego, a ten z zimną krwią wykończył akcję i podwyższył wynik.

Śląsk wydawał się posłany na deski, ale się podniósł i to jak. W 32. minucie kontaktowego gola strzelił Aleks Petkov. Po bramce stopera Śląska sędziowie długo analizowali powtórki w systemie VAR, ale ostatecznie nie dopatrzyli się spalonego. Wrocławianie złapali nadzieję, a w 37. minucie był już remis, bo do siatki trafił Sebastian Musiolik, który wykorzystał centrę Petra Schwarza z rzutu rożnego.

Na przerwę drużyny zeszły jednak przy prowadzeniu Pogoni. Portowcy wrócili na nie po golu Koulourisa z 41. minuty, którzy wykorzystał zagranie Grosickiego z wolnego. Tę bramkę też długo analizował VAR i też ją uznał.

Na początku II połowy Śląsk powinien wyrównać. Piłka leciała do niepilnowanego w dogodnej sytuacji Musiolika, ale akcję gości zdołał przerwać Wahlqvist i uratował gospodarzy. Potem próbował na 4:2 trafić Biczachczjan, a miejscowi domagali się też karnego - niesłusznie - za zagranie piłki ręką Guercio.

W 66. minucie zrobiło się 4:2. Śląsk źle wyprowadzał piłkę, przejął ją Alexander Gorgon i uderzył z dystansu. Rafał Leszczyński nie interweniował, oceniając że i tak nie będzie szans złapać piłki.

Śląsk nie składał broni. W 82. minucie znowu złapał kontakt. Valentina Cojocaru pokonał strzałem głową Simeon Petrov i wrocławianie ruszyli do ataków. Sędzia ponownie czekał na sygnał z VAR i ponownie dostał potwierdzenie, że gol powinien zostać uznany.

Goście próbowali wyrównać, ale nie 8. gol w meczu nie był na 4:4, a na 5:3 dla Pogoni. Po dośrodkowaniu ładnie uderzył głową odwrócony tyłem do bramki Koulouris i przypieczętował wygraną szczecinian. Piłka odbiła się od poprzeczki i spadła na linią bramkową.

W tabeli Pogoń ma 13 punktów i zajmuje 4. miejsce. Śląsk, wicemistrz Polski, znajduje się na 17. lokacie, czyli w strefie spadkowej. Po przerwie na mecze reprezentacji Pogoń jedzie do sąsiadki z tabeli, Cracovii, a Śląsk podejmie zamykającą tabelę Stal Mielec.