Ajax udzielił Jagiellonii kolejnej surowej lekcji. Mistrz Polski nawet nie mógł pomarzyć o awansie (VIDEO)

Data dodania: 29-08-2024 21:23

Nie miała Jagiellonia Białystok szans z Ajaksem Amsterdam w walce o fazę ligową Ligi Europy. Mistrzowie Polski po porażce u siebie 1:4 polegli także na wyjeździe. W Holandii Jaga przyjęła trzy bramki.

Jagiellonia pojechała do Holandii bez większych szans na awans. Szczególnie, że zespół Adriana Siemieńca nie jest w najlepszej formie i nikt nie mógł spodziewać się, że mistrz Polski sprawi wielką sensację.

Ajax nie zamierzał lekceważyć Jagiellonii mimo wysokiego zwycięstwa na wyjeździe i od początku przejął inicjatywę. Gospodarze mogli otworzyć wynik w 3. minucie. Maksymilian Stryjek, który dostał szansę w bramce, zatrzymał uderzenie Briana Brobbey'a.

Faworyt w kolejnych minutach atakował, ale brakowało skuteczności. Swoje szanse zmarnowali Lassina Traore, Kenneth Taylor i ponownie Brobbey. Ajax długo operował piłką i nie wypuszczał Jagiellonii z połowy, której brakowało nie tylko wiary, ale chyba i woli walki. W 43. minucie Ajax dopiął swego. Błąd popełnił Nene i młody Kian Fitz-Jim trafił na 1:0. 21-latek wykorzystał okazję i doczekał się debiutanckiego gola w seniorskim zespole Joden.

W II połowie Ajax nadal przeważał i wyraźnie było widać, że piłkarze, którym dał szansę Francesco Farioli chcą strzelać kolejne gole. Na gola na 2:0 musieli poczekać do 64. minuty. Gospodarze świetnie zagrali i po składnej akcji Henderson zagrał do Taylora i gospodarze prowadzili dwoma golami. W 71. minucie na 3:0 trafił z bliska Brobbey, któremu podał Taylor.

Potem bliski szczęścia i gola na 4:0 był Traore. W 75. minucie uderzył mocno, ale piłka zatrzymała się na słupku.

Ostatecznie Ajax wygrał dwumecz z Jagiellonią aż 7:1. Holendrzy nie pozwolili mistrzowi Polski nawet pomarzyć o Lidze Europy. Dumę Podlasia czeka więc rywalizacja w Lidze Konferencji. Losowanie w piątek.